5 wrz 2013 / Philips /

Philips oświetla Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju

Podczas rozpoczynającego się XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy główne miejsce obrad – Stary Dom Zdrojowy, zostanie oświetlone iluminacją wykonaną przez Philips Lighting, wiodącego producenta technologii oświetleniowej LED. Podczas panelu „Innowacje w oświetleniu. Rewolucja LED – nowy wymiar energooszczędności” 4 września 2013 r. zaprezentowane zostaną również inne technologie opracowane przez spółkę, m.in. OLED, City Touch i HUE. Paneliści będą również dyskutować nad rolą efektywności energetycznej uzyskiwanej dzięki technologii LED we wzmacnianiu konkurencyjności gospodarki.

Philips Krynica Zdrój

Uczestnicy XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy ujrzą Stary Dom Zdrojowy, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Krynicy Zdrój, w zupełnie nowym świetle. Zabytkowy budynek został oświetlony iluminacją wykonaną przez Philips Lighting. Do jej wykonania wykorzystano innowacyjną technologię LED, którą Philips Lighting  z powodzeniem stosuje do rozświetlania najbardziej znanych i rozpoznawalnych budynków na świecie, np. Zamku Sforzów w Mediolanie, Wieży Eiffela w Paryżu, czy Tower Bridge w Londynie. W Polsce w tej technologii oświetlony został m.in. Gdański Żuraw, Pałac Biskupów w Kielcach, jak również Zamek Królewski w Warszawie. „Najnowsze technologie oświetleniowe LED czy OLED, opracowywane przez Philips, są odpowiedzią nie tylko na globalne wyzwania związane z rosnącą konsumpcją energii elektrycznej. Sprawiają także, że ludziom żyje się lepiej i przyjemniej. Pomagamy tworzyć miasta, które są przyjazne dla mieszkańców, które tętnią życiem nawet po zmroku. Dzięki właściwemu oświetleniu ulic, budynków czy terenów zielonych nawet wieczorem ludzie wciąż mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo” – powiedział Bogdan Rogala.

Philips Krynica Zdrój

100 lat temu mniej niż 10 proc. ludności świata żyło w miastach. Do roku 2050 odsetek ten zwiększy się do 75 proc. Wiele osób, które obecnie mieszkają w miastach dużej wielkości, wkrótce stanie się mieszkańcami metropolii, w których zamieszkiwać może nawet 20 mln osób. Władze magistratów coraz częściej dostrzegają potrzebę przywrócenia ludzkiego wymiaru miastom. „Wierzymy, że światło i innowacyjna technologia LED mają swoją wielką rolę do odegrania w tworzeniu miast, w których żyje się lepiej” – stwierdził Joost Leeflang, Dyrektor Generalny Philips w regionie Europy Środkowowschodniej. 

Podczas panelu „Innowacje w oświetleniu. Rewolucja LED – nowy wymiar energooszczędności”, którego partnerem jest Philips, przedstawione zostaną inne nowoczesne technologie oświetleniowe Philips Lighting. Zaprezentowana zostanie innowacyjna technologia OLED oraz system City Touch i HUE. Technologia OLED jest produkowana przy użyciu organicznych półprzewodników, takich samych półprzewodników używa się w produkcji organicznych ogniw słonecznych. Firma Philips rozpoczęła prace nad panelami OLED w 1991 roku, w ramach badań nad wyświetlaczami OLED. Od 2004 roku firma skupia swoją uwagę na możliwościach zastosowania oświetlenia OLED. Od tego czasu Philips stoi na czele firm oferujących nowe i innowacyjne rozwiązania na tym polu, a panele OLED mogą zmienić definicję oświetlenia. Firma Philips jako pierwsza wyprodukowała komercyjną wersję oświetlenia Lumiblade w kwietniu 2009 roku i wprowadziła na rynek łatwe
w integracji panele OLED – standardowe panele oświetleniowe posiadające zatrzaski połączeniowe (moduł Philips Lumiblade). Ostatnim ukończonym projektem wykorzystującym technologię OLED, w który zaangażowany był Philips, jest zastosowanie trójwymiarowego tylnego oświetlenia w samochodzie Audi TT. 

Philips Krynica Zdrój

Pokazana zostanie również innowacyjna platforma City Touch firmy Philips. Jest to inteligentny system zarządzania, który pozwala na pełną kontrolę infrastruktury publicznego oświetlenia począwszy od zarządzania majątkiem trwałym do zarządzania procesami utrzymania i eksploatacji. Umożliwia on miastom korzystanie ze światła tylko w czasie
i w miejscu, gdzie jest to niezbędne, maksymalizując efektywność i optymalizując koszty. „System City Touch zastosowany w połączeniu z oświetleniem LED pozwala na uzyskanie oszczędności kosztów do 70 proc.”– podkreśla Bogdan Rogala, Dyrektor Generalny Philips Lighting w regionie Europy Środkowowschodniej.

Podczas panelu działanie platformy City Touch zostanie zaprezentowane na przykładzie zdalnego sterowania oświetleniem w Aachen w Niemczech bezpośrednio z Krynicy Zdroju.

Ponadto, paneliści, reprezentujący m.in. Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Skanska oraz Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji, będą zastanawiać nad rolą efektywności energetycznej realizowanej dzięki technologii LED we wzmacnianiu konkurencyjności gospodarki. Globalnie na oświetlenie zużywa się prawie 20 proc. całej produkowanej energii elektrycznej. Nawet
w UE, mimo wieloletnich wysiłków, udział ten jest nadal wysoki i wynosi 14 proc. Wszelkie analizy wskazują, że szybkie przejście na oświetlenie typu LED może zapewnić zmniejszenie zużycia energii od 60 do 80 proc. (przy zastosowaniu inteligentnych systemów zarządzania ).

Jednocześnie obserwuje się niepokojąco rosnący dystans dzielący UE od wysoko rozwiniętych krajów Azji i Ameryki Pn. w skali i tempie implementacji innowacyjnych systemów oświetleniowych. W tym celu kraje członkowskie powinny wdrażać rekomendacje Komisji Europejskiej zawarte w Zielonej Księdze poświęconej oświetleniu (Oświetlenie przyszłości. Przyspieszenie wdrażania innowacyjnych technologii oświetleniowych). Skuteczne realizowanie Europejskiej Agendy Cyfrowej pozwoli sprostać wyzwaniu klimatycznemu i efektywniej gospodarować globalnymi zasobami energii elektrycznej. 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium