26 sie 2013 / Trilux Polska /

Światło szyte na miarę

Na decyzje konsumentów wpływają nie tylko jakość towaru, ale także sposób jego ekspozycji na półkach sklepowych. Umiejętne wykorzystanie wszystkich właściwości oświetlenia pomaga wydobyć zalety produktów oraz podkreślić najbardziej atrakcyjne miejsca w przestrzeni handlowej.

Światło szyte na miarę – wspólny projekt Trilux Polska z partnerem handlowym MPROJEKT dla Delikatesów BILL

Oświetlenie w sklepie spełnia wiele funkcji. Dzięki niemu możemy podkreślić nastrój wnętrza oraz uwydatnić jego wszystkie detale architektoniczne. Możliwość sterowania oświetleniem pozwala także zwrócić uwagę klientów na strategiczne punkty w danym lokalu, którymi mogą być np. miejsca z towarem wyprzedażowym. Optymalne rozmieszczenie lamp oraz prawidłowy dobór filtrów, szczególnie w branży retail food, ułatwiają również prezentację towarów w strefach tematycznych.

Światło ze względu na funkcje, które spełnia w pomieszczeniu, dzielimy na: ogólne, akcentowe oraz dekoracyjne. Optymalne rozmieszczenie lamp pozwala na zaaranżowanie przestrzeni handlowej. Światłem możemy wydzielić konkretne strefy, a następnie wyeksponować znajdujące się w nich produkty. Warto pamiętać, że artykuły spożywcze 
z reguły kupowane są przez konsumentów „wzrokiem”, dlatego tak ważna jest właściwa oprawa towaru, pozwalająca w pełni podkreślić jego atuty.

Praca u podstaw

Jednym z miejsc, będącym przykładem odpowiedniego doboru oświetlenia do charakteru wnętrza są Delikatesy BILL przy ulicy Kruszwickiej we Wrocławiu. Prace projektowe obejmowały dobór oświetlenia w sali sprzedaży oraz na stoiskach tematycznych. Wybrano kolorystykę ścian, odpowiednie materiały wykończeniowe, elementy wyposażenia sklepu (regały „suche” i chłodnicze). Zaaranżowano wystrój systemów informacyjnych (kas, punktów obsługi klienta). Projektanci doradzili również w kwestiach ubioru obsługi sklepu.

Trilux Delikatesy BILL

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium