26 sie 2013 / LEDInside /

Jeszcze bardziej wydajne diody LED

Producent LED z Korei Południowej - Seoul Semiconductor, ogłosił, że rozpoczyna produkcję dwóch nowych diod w obudowach średniej mocy - LED 5630C i 3030. Nowe produkty zostały znacznie ulepszone pod względem skuteczności świetlnej (lm/w) i efektywności kosztowej (lm/$).

dioda LED

LED 5630C package oferuje najwyższą na świecie wydajność świetlną na poziomie 180 lm/W i stanowi rozszerzenie rodziny diod mid-power, którą Seoul Semiconductor wypuścił jako jedną z pierwszych na świecie LEDów średniej mocy przeznaczoną do zastosowania w produktach SSL. W momencie pojawienia się tych diod na rynku, ich wydajność była lepsza niż istniejących LEDów typu high-power, przez co produkty szybko stały się bestsellerem w ofercie firmy. Nowy LED 5630C celuje przede wszystkim w segmenty oświetlenia LED odznaczające się szybkim wzrostem i jest przeznaczony do zastosowania w lampach i świetlówkach, a także panelach oświetleniowych LED sprzedawanych na terenie USA, w Japonii i Europie.

LED 3030 package wzbogaca portfolio produktów LED mid-power koreańskiego producenta, oferując wyższą moc z jednego wata dzięki ulepszeniu chipu LED i obudowy pod względem wytrzymałości cieplnej. Mimo że tradycyjne LEDy w obudowach 3030 to diody średniej mocy, nowa wersja może być stosowana również w aplikacjach typu high power z dodatkową korzyścią, jaką jest redukcja kosztów nawet o 50%.
 
Marten Willemsen, wiceprezes ds. Marketing w Seoul Semiconductor, powiedział: "Diody 3030 i 5630 łączą w sobie zalety takie jak konkurencyjność

cenowa i wydajność świetlna. Do tej pory sprzedaliśmy miliardy sztuk diod w Chinach, USA i Europie, które potem wykorzystano w różnych produktach oświetleniowych. Nowe LEDy, jeśli używane właściwie, pozwalają stworzyć produkt wydajny zarówno pod względem 'lm/W' jak i 'lm/$', a te czynniki większość projektantów oświetlenia uważa za najważniejsze."

Nowe produkty weszły do produkcji masowej i są obecnie dostępne u dystrybutorów Seoul Semiconductors.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium