26 sie 2013 / LG Chem /

LG uruchomi masową produkcję OLED

Zainstalowanie urządzeń produkcyjnych dla ekranów OLED w fabryce LG w Paju w Korei Południowej oznacza, że koreański producent elektroniki jest coraz bliżej masowej produkcji wielkogabarytowych wyświetlaczy organicznych.

Linia produkcyjna M2 będzie w stanie wyprodukować miesięcznie 26 tysięcy szklanych substratów o wymiarach 220x250 centymetrów, co przekłada się na np. 6 telewizorów o przekątnej 55-cali.

Budowa nowej linii dla wyświetlaczygo OLED rozpoczęła się w lutym i pochłonęła do tej pory 655 milionów USD. Podczas uroczystości zorganizowanej z okazji zakończenia jej rozbudowy, przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że 55-calowe i większe produkty HD TV wejdą do masowej produkcji w drugiej połowie 2014. To nieco później niż oryginalnie planowano (początkowo mówiono o pierwszej połowie przyszłego roku), niemniej firma zapewnia, że więcej opóźnień nie będzie.

Sang Beom, prezes LG Display, powiedział: "Dzięki naszemu doświadczeniu i know-how w dziedzinie produkcji 55-calowych paneli OLED, już wkrótce ruszamy z ich masową produkcją, której rozpoczęcie przewidujemy na drugą połowę 2014 roku. Wiemy, że zadanie nie jest łatwe, ale zrealizujemy je we współpracy z naszymi firmami partnerskimi."

Od czasu targów CES 2012 (Consumer Electronics Show), na których LG zaprezentował swój 55-calowy OLED TV minęło już 19 miesięcy. To sporo czasu, aby wyświetlacz mógł ewoluować od wczesnego prototypu do rzeczywistego produktu. Opóźnienia związane z produkcją potwierdzają tylko fakt, że rozwój technologii OLED jest bardzo trudny. Mimo tego, prognozy dotyczące popularyzacji telewizorów ósmej generacji są optymistyczne. Według firmy badawczej NPD DisplaySearch, rynek paneli OLED TV wzrośnie z obecnych 400 tysięcy sztuk rocznie do 9 mln sztuk w 2017 roku.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium