26 sie 2013 / IKEA /

IKEA wspiera rewolucję oświetleniową

W dobie rozkwitu oświetlenia LED, IKEA - największy na świecie detalista mebli, również poszerza ofertę żarówek i lamp LED. Działanie firmy ma wesprzeć promocję energooszczędnych produktów oświetleniowych.

Steve Howard, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie IKEA powiedział, że technologia LED to prawdziwa rewolucja w oświetleniu. W sytuacji, kiedy wraz z szybkim wzrostem rachunków za energię elektryczną, rośnie również globalne zużycie energii, pozytywny wpływ wniesiony przez żarówkę LED jest bezprecedensowy. W porównaniu z tradycyjną żarówką, lampa LED przynosi również wiele nowych możliwości aranżacji wnętrz. Opierając się na przekonaniu, że każdy powinien mieć możliwość bardziej zrównoważonego życia rodzinnego, firma będzie oferować żarówki LED w najniższych cenach na rynku.

W tym roku produkty oświetleniowe LED do użytku domowego wypuściło wielu producentów, w tym Philips i Cree. Do zwiększenia popularności oświetlenia LED przyczyniły się ponadto niższe ceny lamp LED. IKEA zapewnia, że aby umożliwić konsumentom większa akceptację produktów przyjaznych środowisku, lampy LED sprzedawane w sklepach szwedzkiego giganta będą w najniższych na obecnym rynku cenach, a szerszy wybór żarówek LED umożliwi każdemu bezproblemową i szybką modernizację oświetlenia. Zgodnie z decyzją zarządu sieci IKEA, do 2016 roku sklepy IKEA wymienią wszystkie lampy i żarówki w swoim asortymencie na diodowe. Pozostałe, bardziej tradycyjne i popularniejsze źródła światła,  mają zostać całkowicie usunięte z oferty sieci jako nieekologiczne.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium