LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
26 sie 2013 / IKEA /

IKEA wspiera rewolucję oświetleniową

W dobie rozkwitu oświetlenia LED, IKEA - największy na świecie detalista mebli, również poszerza ofertę żarówek i lamp LED. Działanie firmy ma wesprzeć promocję energooszczędnych produktów oświetleniowych.

Steve Howard, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie IKEA powiedział, że technologia LED to prawdziwa rewolucja w oświetleniu. W sytuacji, kiedy wraz z szybkim wzrostem rachunków za energię elektryczną, rośnie również globalne zużycie energii, pozytywny wpływ wniesiony przez żarówkę LED jest bezprecedensowy. W porównaniu z tradycyjną żarówką, lampa LED przynosi również wiele nowych możliwości aranżacji wnętrz. Opierając się na przekonaniu, że każdy powinien mieć możliwość bardziej zrównoważonego życia rodzinnego, firma będzie oferować żarówki LED w najniższych cenach na rynku.

W tym roku produkty oświetleniowe LED do użytku domowego wypuściło wielu producentów, w tym Philips i Cree. Do zwiększenia popularności oświetlenia LED przyczyniły się ponadto niższe ceny lamp LED. IKEA zapewnia, że aby umożliwić konsumentom większa akceptację produktów przyjaznych środowisku, lampy LED sprzedawane w sklepach szwedzkiego giganta będą w najniższych na obecnym rynku cenach, a szerszy wybór żarówek LED umożliwi każdemu bezproblemową i szybką modernizację oświetlenia. Zgodnie z decyzją zarządu sieci IKEA, do 2016 roku sklepy IKEA wymienią wszystkie lampy i żarówki w swoim asortymencie na diodowe. Pozostałe, bardziej tradycyjne i popularniejsze źródła światła,  mają zostać całkowicie usunięte z oferty sieci jako nieekologiczne.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.