1 sie 2013 / Sharp /

Sharp - oświetlenie uliczne LED

Sharp Electronics Eastern Europe wraz z firmą TFF S.A. wprowadza na polski rynek nową kategorię produktów marki Sharp - oświetlenie uliczne LED Oferta produktów marki Sharp, dostępnych w Polsce, wzbogaca się o nową kategorię – LED street lighting. Produkty oświetlenia ulicznego LED Sharp oferowane będą na rynku polskim przez wyłącznego dystrybutora - firmę TFF S.A.

oświetlenie uliczne SHARP

30 lipca 2013 roku firma Sharp poinformowała o rozpoczęciu współpracy z firmą Technology for the Future (TFF S.A.) w dziedzinie LED Lighting. Firma TFF S.A. została jedynym dystrybutorem oświetlenia zewnętrznego LED firmy Sharp w Polsce.

Widzimy duży potencjał w kategorii oświetlenia LED. Według raportu Międzynarodowej Organizacji Pracy z maja 2012 r. udział technologii LED w rynku rośnie w coraz szybszym tempie - przewiduje się, że do roku 2020 zwiększy się on o 60%, dając zatrudnienie ok. 60 milionom osób na całym świecie*. Jednoznacznie wskazuje to, że także Europa Centralna i Wschodnia, w tym Polska stają się doskonałym rynkiem rozwoju dla tej kategorii produktowej. Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości w dziedzinie LED Lighting, zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą TFF S.A.. Doświadczenie naszego Partnera oraz dotychczasowa współpraca dają nam pewność, że wspólnie uda się nam odnieść sukces także w tej materii” – powiedział Jacek Klekowski, President Sharp Electronics Eastern Europe.

oświetlenie uliczne SHARP

Doświadczenie firmy Sharp w dziedzinie LED sięga lat sześćdziesiątych, rozpoczęto wówczas intensywne prace badawcze nad tą technologią. Masową produkcję diod LED Sharp uruchomił w 1972 roku. W następnych latach stopniowo udoskonalano kolejne produkty. Znalazły one zastosowanie przede wszystkim w telewizorach Sharp oraz jako podzespoły w pozostałych urządzeniach marki oraz innych producentów elektroniki. W 2008 roku Sharp wprowadził do sprzedaży swoje pierwsze produkty z kategorii oświetlenia LED. Dziś w ofercie firmy znajduje się szereg produktów LED Lighting, tak do wnętrz, jak i zastosowań przemysłowych, czy instalacji ulicznych. Oświetlenie LED Sharp oferowane jest zwłaszcza w Japonii i USA. Od 2013 roku produkty oświetlenia ulicznego LED Sharp dostępne będą także w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce za ich sprzedaż odpowiedzialna będzie firma TFF S.A.

oświetlenie uliczne SHARP

Firma TFF S.A. (dawniej TORELL S.A.) to wieloletni partner biznesowy firmy Sharp. Od kilkunastu lat wspieramy naszego japońskiego partnera w rozwoju kategorii produktowych skierowanych dla biznesu, m.in. urządzeń wielofunkcyjnych. Z dużą satysfakcją przyjęliśmy propozycję kooperacji w zakresie oświetlenia LED. Potencjał rynkowy jest ogromny. Dołożymy wszelkich starań, by go wykorzystać. Naszą współpracę zaczynamy od oświetlenia ulicznego, nie wykluczamy jednak poszerzenia portfolio o kolejne produkty z kategorii LED Lighting od Sharp” – powiedział Stanisław Fiedur, Prezes TFF S.A.

Za stosowaniem oświetlenia LED w miejsce konwencjonalnych opraw przemawia szereg argumentów. Jednym z najważniejszych, zwłaszcza z perspektywy firmy Sharp, dla której ekologia to priorytet, jest jego energooszczędność, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz brak zastosowania substancji niebezpiecznych dla środowiska. Połączenie powyższych zalet technologii LED z wysoką trwałością opraw gwarantuje szybki okres zwrotu z inwestycji.

*Raport „Working towards sustainable development: Opportunities for decent work and social inclusion in a green economy”, Międzynarodowa Organizacja Pracy, maj 2012r.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium