1 sie 2013 / LEDInside /

Przyjęcie oświetlenia LED wchodzi w fazę szybkiego wzrostu

Oświetlenie ogólne LED charakteryzuje się taką samą chłonnością rynku jak smartfony i jest w fazie szybkiego wzrostu.  W świetle struktury rynkowej lampy energooszczędne stanowią taką samą część rynku co żarówki, czyli około 40%, niemniej ilość aplikacji z zastosowaniem lamp żarowych ciągle maleje na skutek stopniowej realizacji zakazu sprzedaży nieefektownych źródeł światła. Można więc spodziewać się konsekwentnego wzrostu udziału lamp energooszczędnych i urządzeń oświetleniowych LED w rynku.

oświetlenia LED wchodzi w fazę szybkiego wzrostu

Mimo że oświetlenie LED stanowi zaledwie 2-3% wszystkich zainstalowanych produktów oświetleniowych, to zgodnie z globalnymi danymi z 2012, aż 15% wszystkich nowo sprzedanych produktów oświetleniowych to właśnie LEDy; w Chinach ten wskaźnik jest nawet wyższy.

Dla przemysłu okres najwyższego wzrostu jest wtedy, kiedy wskaźnik penetracji rynku wskazuje od 15 do 60%. LED jest więc we wczesnym etapie prawdziwego rynkowego wybuchu i przewiduje się, że w ciągu kolejnych 2-3 lat osiągnie wzrost z 15% do 60%, a w dwóch kolejnych latach wskaźnik penetracji rynku wzrośnie nawet do 80%. Można to porównać z przyjęciem smartfonów, których wskaźnik przyjęcia wzrósł gwałtownie w ciągu ostatnich dwóch lat i sięga obecnie 60%. LED jest na etapie przyjęcia, na jakim smartfony znajdowały się dwa lata temu.

W porównaniu z okresem wprowadzenia sprzed kilku lat, przyjęcie oświetlenia LED zwolniło w 2011, głównie z powodu znaczącego wzrostu cen produktów LED; warto zauważyć, że obecne ceny oświetlenia LED stanowią 30% cen z początku 2011 roku. W ciągu dwóch lat popyt na oświetlenie LED utrzyma roczny wzrost o około 100%.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium