LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
9 lip 2013 / LAMP Lighting /

LAMP Lighting Solutions Awards 2014

Jesteś architektem lub studentem architektury? Tworzysz i realizujesz ciekawe projekty, którymi chcesz się pochwalić? Zawalcz o wygraną w międzynarodowym konkursie LAMP Lighting Solutions Awards 2014. Dołącz do internetowej społeczności skupionej wokół konkursu i wspólnie z firmą GOLLAND, wyłącznym partnerem firmy LAMP na rynku polskim. Pokażmy siłę i innowacyjność polskich projektów architektonicznych, których integralną częścią jest odpowiednie oświetlenie.

Obserwuj na Facebooku polski profil konkursu: https://www.facebook.com/LAMPawards , a dowiesz się o kolejnych etapach zmagań, warunkach udziału, składzie jury, potencjalnych rywalach i zwycięzcach z ubiegłych lat.

Światło jest fundamentalnym elementem życia i kluczowym aspektem każdego architektonicznego projektu - to idea, która przyświeca międzynarodowemu konkursowi organizowanemu od 2008 roku przez hiszpańskiego producenta oświetlenia - LAMP Lighting Solutions.

Pula nagród w tegorocznej edycji konkursu wyniosła 48 000 euro.

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach:

1. Oświetlenie zewnętrzne (np. fasad budynków, pomników) 

LAMP 13: Zwycięzca w kategorii Architectural Outdoor Lighting: The Rookery in Chicago (United States), by Office for Visual Interaction (OVI)

2. Oświetlenie wnętrz (np. biurowców, sklepów, restauracji, hal wystawienniczych)

LAMP 13: Zwycięzca w kategorii Indoor Lighting: Cineteca Matadero (Madrid)

3. Oświetlenie obiektów architektury miejskiej (np. ulic, mostów, parków, skwerów)

LAMP 13: Zwycięzca w kategorii Urban and Landscape Lighting: Gardens by the Bay

 

Drugi zwycięzca w kategorii Urban and Landscape Lighting: Collective Light for Rural Africa in Commune Rurale de Cinzana (Mali)

4. Projekty niezrealizowane stworzone w ramach określonego tematu przewodniego (kategoria przeznaczone dla studentów i absolwentów szkół wyższych)

Zwycięzca w kategorii Students Proposals: “The Hope” by Daniel Guerra Rubio and Alejandra Muelas Sánchez from ETSAM, UPM, Madrid, Spain Jury konkursu nagradza najbardziej twórcze i inspirujące projekty, niezależnie od producenta użytych w projekcie opraw oświetleniowych. W konkursie nie mogą brać udziału projekty bazujące tylko na naturalnym świetle słonecznym. Prace konkursowe mogą zgłaszać zarówno projektanci oświetlenia, architekci, urbaniści, architekci wnętrz, inżynierowie, architekci krajobrazu oraz studenci - bez względu na wiek, narodowość, czy miejsce zamieszkania.

W konkursie nie mogą brać udziału producenci i dystrybutorzy sprzętu oświetleniowego. Można uczestniczyć we wszystkich kategoriach równocześnie, ale dla każdej kategorii można zgłosić maksymalnie dwa projekty. Do konkursu można zgłaszać się zarówno indywidualnie, jak i jako grupa osób. Popularność konkurs LAMP Awards wzrasta z każdym rokiem. W 2008 roku do konkursu zgłoszono 197 projektów. W tym roku jury mogło wybierać finalistów już spośród 608 prac konkursowych. Ponieważ wśród zgłaszanych projektów brakuje prac polskich architektów, firma GOLLAND z Chorzowa postanowiła, we współpracy z organizatorami, wypromować konkurs w Polsce.

Zależy nam, by stworzyć silną grupę polskich architektów i projektantów, którzy nie tylko będą chcieli wziąć udział w konkursie, ale także będą się wzajemnie wspierać podczas międzynarodowej rywalizacji. 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.