9 lip 2013 / LAMP Lighting /

LAMP Lighting Solutions Awards 2014

Jesteś architektem lub studentem architektury? Tworzysz i realizujesz ciekawe projekty, którymi chcesz się pochwalić? Zawalcz o wygraną w międzynarodowym konkursie LAMP Lighting Solutions Awards 2014. Dołącz do internetowej społeczności skupionej wokół konkursu i wspólnie z firmą GOLLAND, wyłącznym partnerem firmy LAMP na rynku polskim. Pokażmy siłę i innowacyjność polskich projektów architektonicznych, których integralną częścią jest odpowiednie oświetlenie.

Obserwuj na Facebooku polski profil konkursu: https://www.facebook.com/LAMPawards , a dowiesz się o kolejnych etapach zmagań, warunkach udziału, składzie jury, potencjalnych rywalach i zwycięzcach z ubiegłych lat.

Światło jest fundamentalnym elementem życia i kluczowym aspektem każdego architektonicznego projektu - to idea, która przyświeca międzynarodowemu konkursowi organizowanemu od 2008 roku przez hiszpańskiego producenta oświetlenia - LAMP Lighting Solutions.

Pula nagród w tegorocznej edycji konkursu wyniosła 48 000 euro.

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach:

1. Oświetlenie zewnętrzne (np. fasad budynków, pomników) 

LAMP 13: Zwycięzca w kategorii Architectural Outdoor Lighting: The Rookery in Chicago (United States), by Office for Visual Interaction (OVI)

2. Oświetlenie wnętrz (np. biurowców, sklepów, restauracji, hal wystawienniczych)

LAMP 13: Zwycięzca w kategorii Indoor Lighting: Cineteca Matadero (Madrid)

3. Oświetlenie obiektów architektury miejskiej (np. ulic, mostów, parków, skwerów)

LAMP 13: Zwycięzca w kategorii Urban and Landscape Lighting: Gardens by the Bay

 

Drugi zwycięzca w kategorii Urban and Landscape Lighting: Collective Light for Rural Africa in Commune Rurale de Cinzana (Mali)

4. Projekty niezrealizowane stworzone w ramach określonego tematu przewodniego (kategoria przeznaczone dla studentów i absolwentów szkół wyższych)

Zwycięzca w kategorii Students Proposals: “The Hope” by Daniel Guerra Rubio and Alejandra Muelas Sánchez from ETSAM, UPM, Madrid, Spain Jury konkursu nagradza najbardziej twórcze i inspirujące projekty, niezależnie od producenta użytych w projekcie opraw oświetleniowych. W konkursie nie mogą brać udziału projekty bazujące tylko na naturalnym świetle słonecznym. Prace konkursowe mogą zgłaszać zarówno projektanci oświetlenia, architekci, urbaniści, architekci wnętrz, inżynierowie, architekci krajobrazu oraz studenci - bez względu na wiek, narodowość, czy miejsce zamieszkania.

W konkursie nie mogą brać udziału producenci i dystrybutorzy sprzętu oświetleniowego. Można uczestniczyć we wszystkich kategoriach równocześnie, ale dla każdej kategorii można zgłosić maksymalnie dwa projekty. Do konkursu można zgłaszać się zarówno indywidualnie, jak i jako grupa osób. Popularność konkurs LAMP Awards wzrasta z każdym rokiem. W 2008 roku do konkursu zgłoszono 197 projektów. W tym roku jury mogło wybierać finalistów już spośród 608 prac konkursowych. Ponieważ wśród zgłaszanych projektów brakuje prac polskich architektów, firma GOLLAND z Chorzowa postanowiła, we współpracy z organizatorami, wypromować konkurs w Polsce.

Zależy nam, by stworzyć silną grupę polskich architektów i projektantów, którzy nie tylko będą chcieli wziąć udział w konkursie, ale także będą się wzajemnie wspierać podczas międzynarodowej rywalizacji. 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium