LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
16 maj 2013 / Philips /

CityTouch - Nowa wizja oświetlenia miejskiego

Przy stopniowym wzroście liczby mieszkańców aglomeracji miejskich statyczne oraz pasywne oświetlenie ulic często nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Miasta wymagają oświetlenia, które potrafi dostosowywać się do kaprysów pogody, ruchu ulicznego i aktywności mieszkańców. Opierając się na swoim ponad 100-letnim doświadczeniu, firma Philips stworzyła CityTouch: system zarządzania oświetleniem zewnętrznym w trybie on-line. Umożliwia on dynamiczną, inteligentną i elastyczną kontrolę oświetlenia w skali całego miasta. System umożliwia dopasowanie natężenia światła do wymagań danego miejsca i czasu. W połączeniu z oświetleniem LED, City Touch może zmniejszyć zużycie energii nawet o 70%, oraz spowodować zmniejszenie kosztów utrzymania oświetlenia miejskiego aż do 70%, w porównaniu z oświetleniem konwencjonalnym.

Skuteczne i łatwe zarządzanie

CityTouch umożliwia użytkownikom zarządzanie wszystkimi systemami oświetlenia w mieście przy pomocy jednego, intuicyjnego interfejsu on-line. Zapewnia łatwą i prostą konserwację oraz nadzór dzięki raportom o stanie każdego pojedynczego punktu świetlnego, przekazywanym w czasie rzeczywistym. Dzięki systemowi operatorzy oświetlenia mogą śledzić zużycie energii i wydajność każdej części systemu i dostosowywać poziomy oświetlenia, tak by spełniały lokalne potrzeby. System znacząco redukuje koszty operacyjne i zużycie energii, przyczynia się do obniżenia rachunków za energię. Dodatkowo umożliwia przyciemnienie punktów świetlnych poza godzinami szczytu, wykrywanie usterek
i zapewnianie inteligentnego wsparcia pracy oświetlenia. Jednocześnie jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska powodujące mniejszą emisję dwutlenku węgla i mniejsze zanieczyszczenie światłem nocnego nieba.

Rozwiązanie umożliwiające przyszłe aktualizacje

Infrastruktura oświetleniowa to poważna inwestycja, szczególnie w obliczu napiętych budżetów. Odpowiedzią na ten problem jest rozwiązanie CityTouch, które przystosowuje się do potrzeb rozwijających się miast. Jedną z największych zalet systemu jest to, że jest on całkowicie skalowalny
i umożliwia stały rozwój. W miarę powiększania się obszarów zurbanizowanych korzystający z CityTouch mogą dodawać do systemu nową infrastrukturę oświetleniową do istniejącej już sieci. Do systemu można z łatwością dołączać nowe rozwiązania oświetleniowe, a podstawowa usługa CityTouch może być w sposób ciągły aktualizowana. CityTouch jest pierwszą i jedyną na świecie platformą sterowania niezwiązaną z żadnym typem sprzętu lub dostawcą. Oznacza to, że użytkownicy mają całkowitą dowolność w wyborze produktów, które najlepiej odpowiadają potrzebom i mogą być pewni, że punkty oświetleniowe i sterowniki segmentowe będą idealnie kompatybilne z systemem CityTouch.

Philips city touch

Miasta, w których żyje się lepiej

Oświetlenie zewnętrzne odgrywa istotną rolę w tworzeniu atmosfery miast, w których żyje się lepiej. Innowacyjny i dynamiczny system oświetleniowy zwiększa poczucie bezpieczeństwa na drogach
i ulicach. Może mieć także wpływ na mniej dostrzegalne aspekty życia miejskiego, takie jak solidarność społeczną czy dumę ze swojego miejsca zamieszkania. Z CityTouch operatorzy oświetlenia mogą
w mgnieniu oka zmieniać nastrój i atmosferę: rozjaśniając światła w trakcie nocnych festiwali czy imprez sportowych, lub też przyciemniając w celu zachowania ciszy nocnej. System CityTouch wpływa na poprawę jakości życia w mieście.

Projekty pilotażowe

System CityTouch jest już stosowany przez operatorów oświetlenia w wielu miastach europejskich, w tym Pradze i Londynie. Z tego rozwiązania, przez najbliższe 25 lat, będzie korzystała Rada Miejska Croydon w London Borough of Lewisham w projekcie renowacji miejskiego oświetlenia – wymieniając ponad 42 000 punktów światła. Rozwiązanie CityTouch ułatwia dostosowanie oświetlenia do potrzeb gmin, zapewniając bezpieczeństwo i elastyczność. Umożliwia osiągnięcie znaczących oszczędności z tytułu zużycia energii i kosztów utrzymania, w porównaniu z poprzednio używanym oświetleniem. Jednocześnie dostarcza dokładne i szczegółowe dane zapewniając wysoką jakość usług oświetleniowych.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.