16 maj 2013 / LARS /

PROFILE SCHODOWE POLECAJĄ SIĘ NA SEANS

Sale kinowe, teatralne czy koncertowe to przestrzenie niezwykle wymagające pod względem projektowym. Większość z nas zapewne stwierdzi, że w takich wnętrzach najważniejsza jest odpowiednia akustyka. Ale czy tylko?

Oprócz dobrze słyszalnych, przestrzennych dźwięków, bardzo istotne jest również specjalistyczne oświetlenie sali, w której trwa koncert lub seans filmowy. Z jednej strony kreuje ono specyficzny, kameralny nastrój, ale z drugiej stanowi niezwykle ważny element dla zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po sali gdy już zgasną główne światła.

DUO LED UNI

Bezpieczna wspinaczka po schodach

Wyobraźmy sobie przykładową sytuację… Gdy spóźnimy się do kina albo gdy tuż przed rozpoczęciem seansu nasze dziecko nagle przypomni sobie o popcornie, zwykle wchodzimy na salę już po zgaszeniu świateł. Co, jeśli nasze miejsca znajdują się w górnej części pomieszczenia? Musimy przemierzyć sporą liczbę schodów, pilnując numerów rzędów, trzymając dziecko, popcorn, napój… Abyśmy mogli bezpiecznie dotrzeć na wyznaczone miejsce, stopnie, po których wchodzimy, muszą być dobrze oznaczone. – Odpowiednie oświetlenie, wyznaczające ciągi komunikacyjne i drogę ewakuacyjną, to niezbędny element wyposażenia każdego wnętrza, które spełnia funkcję sali kinowej, teatralnej czy koncertowej. Jest to szczególnie ważne, gdy jest ona zbudowana według układu amfiteatralnego, pomiędzy poszczególnymi rzędami jest duża różnica wysokości, a droga do nich prowadzi po schodach lub pochylni – mówi Mariusz Gawroński, specjalista ds. oświetlenia w firmie LARS.

DUO LED UNI

Uniwersalne rozwiązanie

Często stosowanym rozwiązaniem, w przypadku oświetlenia specjalnego sal widowiskowych, są profile schodowe z delikatnym podświetleniem. Montuje się je do krawędzi stopni, na całej ich długości. Dzięki temu, obszar schodów jest dobrze widoczny w całości, a światło jednocześnie nie przeszkadza widzom. Wśród różnorodnych produktów dostępnych na rynku znajdują się m.in. nowe i niezwykle funkcjonalne, aluminiowe profile DUO LED UNI. – Nasze opatentowane profile wyróżnia przede wszystkim to, że posiadają dodatkowe podświetlenie podstopnicy. Elementy świetlne oparte są na technologii LED i wykorzystują funkcjonalność taśm LedFLEX – tłumaczy Mariusz Gawroński. Co ciekawe, rozwiązanie można dopasować do indywidualnej aranżacji każdego wnętrza. Umożliwia to zróżnicowana kolorystyka zarówno podświetlenia LED (monokolor lub RGB), jak też specjalnych, elastycznych osłon, które m.in. minimalizują efekt widoczności pojedynczych diod. – Wymagany odcień podświetlenia otrzymujemy poprzez zintegrowanie barwy taśmy ledowej z kolorem osłony. Są one dostępne w kilku wersjach kolorystycznych (czerwona, niebieska, pomarańczowa) oraz wariantach krycia (transparentna lub mleczna). Z takiego połączenia możemy otrzymać naprawdę dowolny kolor oświetlenia – wyjaśnia Mariusz Gawroński. Ponadto profile DUO LED UNI można wyposażyć dodatkowo w oznaczenie rzędu z podświetlanym symbolem numerycznym.

DUO LED UNI

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium